Gmail Mail Kurulumu

Gmail servisini kullanabilmeniz için bir gmail hesabına ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer gmail hesabınız bulunmuyor ise öncelikle https://accounts.google.com adresinden kendinize bir gmail hesabı temin edebilirsiniz.
 
Gmail hesabınıza www.gmail.com adresinden giriş yapınız.

 

Gmail arayüz ekranında sağ üst bölümde bulunan dişli simgesi şeklinde olan butona tıklayarak açılan menüde Ayarlar menü öğesine tıklayınız.
Açılan ekran üzerinde Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi sekmesinde yer alan diğer hesaplardaki postayı kontrol et (POP3 kullanarak) alanındaki Sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabı ekleyin bağlantısına tıklayınız.
Eposta adresi alanına mail hesap adresinizi girerek Sonraki Adım butonuna tıklayınız.
Daha sonra açılan ekranda Kullanıcı adı alanına mail adresinizi ve Şifre alanına şifrenizi yazınız. POP Sunucusu mail.siteadresiniz şeklinde olmalıdır.
Gelen iletileri etiketle seçeneğini seçerek Gmail de tanımlı başka hesaplarınız bulunuyor ise diğer hesaplardan gelen mailleri etiketler sayesinde ayırt edebilirsiniz.

Gelen posta sunucusu tanımlamasını gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelen ekranda gmail üzerinden kullanmak istediğiniz mail adresi için Posta gönderimi yapmak istiyor iseniz Evet seçeneğini seçerek Sonraki Adım butonuna tıklayınız.
 
Karşınıza gelen ekranda Ad bölümüne gönderdiğiniz maillerde gönderen olarak görüntülenmesini istediğiniz ismi yazınız ve Sonraki Adım butonuna tıklayınız.
 
 
SMTP sunucusu mail .siteadresiniz şeklinde olmalıdır. port 25 seçilmeli, kullanıcı adına eklediğiniz mail adresi ve şiresi yazılmalıdır. TLS seçeneğini de işaretleyerek Hesap Ekle butonuna tıklayabilirsiniz.
 
 
Gmail hesabına eklediğiniz mail adresinin size ait olduğunu doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulama işlemlerini başlatmak için Doğrulamayı Gönder butonuna tıklayınız.
 
Bir sonraki adımda eklediğiniz mail hesabına gelen doğrulama mailinde bulunan Doğrulama bağlantısına tıklamanız veya Onay Kodunu girerek doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 
Aşağıdaki resimde görülen şekilde gmail hesabınıza eklediğiniz mail hesabınıza doğrulama maili gelmiş olmalıdır. Eğer mail tarafınıza ulaşmadı ise Doğrulama adımındaki Epostayı yeniden gönder bağlantısına tıklayınız.
 
Doğrulama mailini görüntülediğinizde içerisindeki Onay kodunu ve Doğrulama bağlantısını aşağıdaki resimde belirtilen şekilde görebilirsiniz.
 
Doğrulama işlemini tamamladığınızda Gmail üzerinden mail hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Linkedinde Yapılmaması Gereken Hatalar

365 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bilinen Linkedin, sektörel çevre geliştirmek, portfolyo oluşturmak ve duyurmak, yeni işlere yelken açmak için tasarlanmış bir ...

incele

Google Algoritması Yine Güncelleniyor: Mobil Web Siteler Öne Çıkıyor

Mobil versiyonların artık günden güne önemli hale geldiği günümüzde arama motorlarının en önemlisi durumunda olan Googleın güncellemeleri bu ...

incele

Web Siteniz Mobil Cihazlara Uygun Mu?

Mobil teknolojinin artık masaüstü pazarını daha da ekarte etmesiyle birlikte web tasarımların hem kullanıcı yönünden rahatlığı hem de Seo açısından önemli ...

incele

Microsoft, LinkedIn‘i Satın Aldı

Microsoft biraz önce LinkedIn’i satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı.Paylaşılan resmi rakamlara göre;LinkedIn’in üye sayısı 433 milyon, ...

incele

Google, bulduğu açıkla google.com alan adını satın alan kişiye ne kadar ödeme yaptı?

Google 2010 yılında başlattığı bir programla Google ve tüm Google servislerindeki açıkları bulan kullanıcılara para ödülü dağıtmaya başladı.Bu yılın en ...

incele

S.E.O. Çalışmasının Önemi

(Ya da Google’da üst sıralarda çıkmak!..)Google odaklı SEOçalışmaları, diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine göre çok daha fazla önem taşır. ...

incele
 
 

Kurumsal

Beranet, 2006'dan bu yana yazılım, web tasarım ve sosyal medya alanında faaliyet gösteren, bilgisayar mühendislerinin, programcıların ve tasarımcıların yer aldığı; beceri kabiliyeti yüksek, yaratıcı, dinamik ve teknolojiyi takip eden bir firmadır.

Hizmetlerimiz

Sosyal Medya Yönetimi
Mobil Uygulama
Katalog Tasarımı
Hosting
E-Ticaret Web Tasarım
Yazılım
REKLAM
WebTasarım
SEO

Kaynaklar

HİZMET SÖZLEŞMESİ
GİZLİLİK POLİTİKASI
İADE KOŞULLARI VE UYARI
visa-master logo

İletişim

Adres: Ağaoğulları Plaza 63.Sok. No:27 A Blok Kat:3
Beylikdüzü / İSTANBUL

T 0850 550 8 550
E [email protected]
 
2024 © Tüm Hakları Saklıdır