S.E.O. Çalışmasının Önemi

(Ya da Google’da üst sıralarda çıkmak!..)

Google odaklı SEO çalışmaları, diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine göre çok daha fazla önem taşır.  Çünkü arama motorları içerisinde, dünyada en çok tercih edilen isim Google’dır ve onbinlerce marka burada yarış içerisindedir.

Bu sebeplerden ötürü Google, kendi arama motoru algoritmasını düzenli olarak güncellemekte ve karmaşıklaştırmaktadır ki, en doğru sonuçlara (herhangi bir hile ile karşılaşılmadan) ulaşılabilsin. Google SEO Optimizasyonu yapabilmek için öncelikle sitenizin içeriği ve altyapısı SEO çalışmasına uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Ve tabii ki, mutlaka uzman bir ekiple çalışılmalı ve en başından itibaren tüm temel kriterler dikkate alınmalıdır.

Google SEO Optimizasyon işlemi içerisinde dikkat edilmesi gereken ve genel bilinirliğe sahip birçok hassas nokta vardır. Bunların en önemlilerinden birkaçı şöyle özetlenebilir:

*Site içeriğine dikkat edin

Bir sitenin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun içeriğinin de kullanıcı açısından faydalı olması gerekir. Kullanıcı sitede aradığı bilgiye ulaşabiliyor mu, içerik birbiriyle uyum gösteriyor mu ve menülere rahatça ulaşılabiliyor mu? Eğer bu ve benzeri sorulara “evet” diyebiliyorsanız SEO için başarılı bir ilk adım atmış olursunuz.

 *Kodlamalara dikkat edin

Sitelerin görünmeyen yüzü dikkat çekilen bir diğer durumdur. Kodlama işleminde şayet bir eksiklik varsa, ön sıralarda çıkmak oldukça zordur. Bu sebeple gerekli kontroller yapılmalı ve siteniz hazırlanırken dünya standardı olarak kabul edilen yazılım ve kodlama özellikleri kullanılmalıdır.

 *Fotoğrafları tanıtma konusuna dikkat edin

Google’ın fotoğraflara baktığında ne olduğunu anlaması ve tanıması için, sizin en baştan bir yol haritası çizmeniz gerekir. Bunun için de, resimlere ait  kodlar oluşturmanız yeterlidir. Bu sayede Google’da ön sıralara yükselmeniz kısmen kolaylaşacaktır.

 *Linklere isim verin

Google’ın hazırladığınız siteyi anlayabilmesi için uygun isimler kullanmanız gerekir. Bu durum linkler için de gereklidir. Link oluşturduğunuzda, title bölümüne konuyu özetleyen bir isim vermek hem işinizi kolaylaştıracak, hem de SEO başarısı açısından önemli bir artı puan almanıza yardımcı olacaktır.

 *Renk seçimine dikkat edin

Sitenin web tasarım işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken  önemli konulardan biri renk seçimidir. Zira bu seçim hem dikkat çekici ve gösterişli olmalıdır, hem de göz yormamalıdır. Bilhassa yazıların kolayca okunabilmesi ziyaretçiler açısından çok önemlidir. *BackLink Kazanın

Google’da yer alan milyonlarca sitenin, sizin adresinizi yayınlamasına backlink denir. Bu durum için dikkat edilmesi gereken en önemli konu, değişim yaptığınız sitelerin kalitesidir. Site içeriğinin düzgün hazırlanması ve en baştan itibaren işini bilen uzman bir ekiple çalışmanız, SEO çalışmanızı kesinlikle daha başarılı noktalara taşıyacaktır.

Linkedinde Yapılmaması Gereken Hatalar

365 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bilinen Linkedin, sektörel çevre geliştirmek, portfolyo oluşturmak ve duyurmak, yeni işlere yelken açmak için tasarlanmış bir ...

incele

Google Algoritması Yine Güncelleniyor: Mobil Web Siteler Öne Çıkıyor

Mobil versiyonların artık günden güne önemli hale geldiği günümüzde arama motorlarının en önemlisi durumunda olan Googleın güncellemeleri bu ...

incele

Web Siteniz Mobil Cihazlara Uygun Mu?

Mobil teknolojinin artık masaüstü pazarını daha da ekarte etmesiyle birlikte web tasarımların hem kullanıcı yönünden rahatlığı hem de Seo açısından önemli ...

incele

Microsoft, LinkedIn‘i Satın Aldı

Microsoft biraz önce LinkedIn’i satın almak için anlaşmaya vardığını açıkladı.Paylaşılan resmi rakamlara göre;LinkedIn’in üye sayısı 433 milyon, ...

incele

Google, bulduğu açıkla google.com alan adını satın alan kişiye ne kadar ödeme yaptı?

Google 2010 yılında başlattığı bir programla Google ve tüm Google servislerindeki açıkları bulan kullanıcılara para ödülü dağıtmaya başladı.Bu yılın en ...

incele
 
 

Kurumsal

Beranet, 2006'dan bu yana yazılım, web tasarım ve sosyal medya alanında faaliyet gösteren, bilgisayar mühendislerinin, programcıların ve tasarımcıların yer aldığı; beceri kabiliyeti yüksek, yaratıcı, dinamik ve teknolojiyi takip eden bir firmadır.

Hizmetlerimiz

Sosyal Medya Yönetimi
Mobil Uygulama
Katalog Tasarımı
Hosting
E-Ticaret Web Tasarım
Yazılım
REKLAM
WebTasarım
SEO

Kaynaklar

HİZMET SÖZLEŞMESİ
GİZLİLİK POLİTİKASI
İADE KOŞULLARI VE UYARI
visa-master logo

İletişim

Adres: Ağaoğulları Plaza 63.Sok. No:27 A Blok Kat:3
Beylikdüzü / İSTANBUL

T 0850 550 8 550
E [email protected]
 
2024 © Tüm Hakları Saklıdır